Октомври 23, 2019

Webp.net gifmaker

БТ Прес

Денес во посета на гимназијата „Јосип Броз-Тито“ Битола, беше амбасадорката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Рејчел Галовеј. Повод за посетата беше електронскиот гимазиски весник „Е-ОКО“, кој…
Дури 32 деца кои работат на улици, односно просат се евидентирани преку проектот Психо-социјални и здравствени интервенции за деца од разнливи популации што се финансира преку ИПА фондовите за прекугранична…
„Оние кои се најодговрни за состојбата во која што ни ја оставија Битола, урнисана и ограбена, денеска ќе дојдат на разговори со битолчани“, рече денеска на прес конференција Жаклина Нуамовска,…
Учениците од ОУ „Тодор Ангелевски“ предводени од наставничката Весна Гагаловска и директорката Љубица Стерјева, денес со свои музичко-сценски точки ја разубавија програмата со која се одбележа Денот за европска соработка…
Рехабилитацијата на дел од патот Битола-Демир Хисар е  завршена, а за оваа делница во должина од 10 километри, потрошени се 1 милион евра. Градежните работи траеа 8 месеци
Општина Битола и годинава ќе субвнционира еколошки корисни средства за животната средина, а во следните десет дена на официјалната интернет страница на Општината ќе се споведува анкета во која граѓаните…
После 8 години одблокирана е сметката и на ОУ „Климент Охридски“ од Битола. Долгот на ова училиште изнесуваше 15 милиони денари или 245  илјади евра, поради што беше отежнато нормалното…
Ученици од Битола и од Скопје новата учебна година ќе ја почнат со хуманитарна „Трка на радоста”. Манифестацијата ќе се одржи на 1 септември во двата града, односно на Градското…
Страница 1 од 16

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани