Webp.net gifmaker

СДСМ: Мицкоски да одговори дали се сретнал со италијанскиот новинар во Будимпешта и што му дал

Август 10, 2019

Последното објавеното видео на италијанскиот медиум во ниеден момент не укажаува ниту на директна, ниту на индиректна вмешаност на премиерот Зоран Заев во случајот „Рекет“, но, станува јасно дека единствена цел на овие снимки е токму тој да биде дискредитиран, рече на денешаната прес конференција Борче Корлевски, од СДСМ-Битола. Од партијата повикуваат надлежните да ја забрзаат истрагата и секој кој е вмешан да одговара.

-Лицата кои се појавуваат на снимките се бликси до ВМРО-ДПМЕН исто како и лицата кои ги објавуваат во странските медиуми. Тоа се шемите на Никола Груевскаи. Затоа Мицкоски наместо да се крие, да одговори на прашањата: -Со кои две лица кои се гледаат на објавените снимки се има сретнато? Дали и што примил на рака? Дали Мицкоски се сретнал со авторот на текстовите во Будимпешат и што му дал? Институциите мора брзо да делуваат за целосно расчистување до крај, за сите кои се инволвирани во овој случај да понесат одговорност. Но, тоа значи одговорност и за тајкуните на режимот за кои се отворени предмети во СЈО и кои се појавуваат на овие снимки, рече Корлевски

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани