Февруари 19, 2018

Есенски џез караван во Крушево

Декември 06, 2017 119

Овој петок во Спомен куќата „Тодор Проески“ се одржува Есенски џез караван со почеток во 16 часот на кој ќе настапат „Белучи Квартет“, „Иван Иванов Квинтет“ и „Кабадајас“.

 

Овој настан е во организација на Здружението на џез музичари и е дел од проектот „Топол културен бран“ поддржан од Министерството за култура на Република Македонија.

Како дел од овој Караван се одржаа три концерти ширум земјава и тоа во Делчево, Богданци и Пробиштип.

Muzej baner 336

grne

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2017 АПЛА.мк. Сите права се задржани