Декември 13, 2018

Ексградоначалникот Талески денеска на ново рочиште за „Транспортер”

Ноември 09, 2018

Во Кривичниот суд Скопје денеска треба да се одржи  ново рочиште  за предметот на Специјалното јавно обвинителство „Транспортер”.На обвинителна клупа денеска, треба да седнат поранешниот битолски градоначалник Владимир Талески и уште 20-тина лица во овој случај кои се товарат за злоупотреба на службената положба во врска со организирањето превоз на ученици во Битола, со што е направена проневера на околу 360.000 евра.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2017 АПЛА.мк. Сите права се задржани