Август 23, 2019

Street gif

Долга колона од возила и застој во сообраќајот на патот Ресен –Охрид поради судир на два камиони и еден автомобил

Февруари 05, 2019

Сообраќајка во која според читатели на апла.мк се судриле два камиона и еден  автомобил утрово после седум и пол часот предизвикала долга колона на возила и застој во сообраќајот на патниот правец Ресен –Охрид пред превојот Буково.

Читатели на апла.мк утрово  ни испратија фотографии со забелешка дека патот бил  блокиран подолго време  и дека во сообраќајката има и повредни.  

АМСМ пак на својата веб страна пишува дека сообраќајот на патниот правец Охрид - Ресен, кај м.в. Буково се одвива наизменично по една коловозна лента.

soob 2

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани