Октомври 23, 2019

Webp.net gifmaker

Назад ни е зимата, од утре нов снег

Февруари 05, 2019

Во Битола утрово се измерени 6 степени, а во текот на денот температурата ќе се искачи до 11 Целзиусови степени.

 

Времето денеска ќе биде променливо облачно, во источните делови со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дневните температури ќе бидат во Скопје, Берово и Крива Паланка 12 Целзиусови степени, Маврово 4, Охрид 9, Битола 11, Кавадарци 14, Дојран 16 степени.

Прогнозата за утре е облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Поради спуштање на постуден воздух, попладне и во вечерните часови врнежите ќе преминат во снег и на некои повисоки места. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дневните температури ќе бидат во опаѓање: Скопје 6, Охрид 7, Маврово и Берово 4, Битола 7, Крива Паланка 5, Кавадарци 9, Дојран 10 степени.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани