Webp.net gifmaker

Пожар во атарот на Ротино

Март 25, 2019

Пожар покрај регионалниот пат Битола-Ресен во близина на Ротино избувнал денеска претпладне.

 brat2

Повторно некој ја запалил  површината крај регионалниот пат, најверојатно се  сопственици на земјоделско земјиште кои си ги чистат меѓите и го палат ѓубрето. Од Противпожарната единица во Битола велат дека само денес гаснеле шест пожари.

Пожарникарите излегле на терен и во Ниже Поле, Драгожани, Мариово и на други места.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани