Септември 21, 2019

Street gif

Велигденски базар за помош на лица заболени од карцином

Април 13, 2019

Здружението на граѓани за советување, поддршка на лица со карцином или лица кои се излечиле „Јасмин“-Битола објавува повик до сите заинтересирани фирми и поедници за учество на Велигденскиот базар кој ќе се одржи на 25 април, четврток  од 11 до 13 часот на плоштадот Магнолија. Средствата ќе бидат наменети за помош на лица  кои се соочуваат со оваа болест.

Од „Јасмин “ велат не треба да заборавиме дека Битола е град со 2400 лица заболени од карцином и затоа повикуваат –„Заедно во борбата против карциномот!.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани