Септември 21, 2019

Street gif

До среда дожд, потоа потопло и посончево време

Април 15, 2019

Времето и денес ќе биде облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, а температурата во Битола ќе се движи од 7 до 10 степени.

До вторник ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд, а во попладневните часови процесите локално ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Од среда условите за нестабилност ќе се намалат, па ќе преовладува посончево и потопло време.

FB IMG 1555316185810

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани