Webp.net gifmaker

Градоначалничката Петровска најави партерно уредување на улицата „Кленовец“

Мај 21, 2019

Се реконструра улицата „Кленовец“ во Битола со нова канализациска и водоводна мрежа, а градоначалничката Наташа Патеровска најави и партерно уредување на оваа улица.

-Промена на канализација и водовод на крак од ул. „Кленовец“ по што следи партерно уредување,напиша Петровска на Фејсбук.

klen 1

Од Општина Битола, велат дека преку своите јавни претпријатија ЈКП „Водовод“ и КЈП „Нискоградба“, започна со менување на водоводната мрежа и мешаната атмосферска канализација на овој крак од улицата „Кленовец“.
-На задоволство на жителите на оваа улица, нивните барања стануваат реалност, преку решавање и надминување на уште еден, за нив суштински проблем, велат од Општината.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани