Webp.net gifmaker

Невремето ги соголе јаболкниците

Јули 11, 2019

Невремето ги сакати јаболкниците во Преспа.

„Долна Препа ја зафати силно невреме, буквално ни се случи водопад од град и дожд. Пороен дожд проследен со многу силни  ветрови однесе се пред себе. Сите јаболка и лисја се на земја, штетите се сто проценти“, рече Љубе Пампулевски, претседател на Здружението на овоштари „Благој Котларовски“ од Ресен. 66388553 469417093869658 3336281808999284736 n

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани