Webp.net gifmaker

Земјотрес во Корча, Албанија почувствуван во Битола

Јули 31, 2019

Два земјотреси за само неколку минути беа регистирани во Корча, Албанија

Првиот беше во 16, 21 часот со јачина од 4.4 степени според Рихтер, на длабочина од 10 километри, 124км од главниот град на Албанија, Тирана, односно во близина на Корча.

Вториот во 16,28 часот нешто послаб со јачина од 3.4 степени според Рихтеровата скала, на длабочина од 5 км, 127 километри од Тирана.

Двата земјотреси беа почувствувани во Битола, Охрид и Струга

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани