Webp.net gifmaker

Полицијата и УЈП вечерва во акција низ битолските локали

Ноември 18, 2017
Полицијата и УЈП вечерва во акција низ битолските локали фото Тера

Министерството за внатрешни работи во координација со УЈП, вечерва почна акција во прилепските и битолските локални.

Се претресуваат ресторани, кафулиња, барови за нелегално точење на алкохол на малолетници, непочитување на законот за пушење, неиздавање на фискални сметки и други недозволени активност, објави неофицијално Тера телевизија

Засега нема  информации колку локали се предмет на полициска проверка.

Пред  една недела, ваква акција МВР спроведе во главниот град, при што беа ставени пломби на вратите на 13 скопски локали.

извор Tera.mk

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани