Webp.net gifmaker

Дефект на водоводот на улица „Климент Охридски“, ЈКП Водовод работи на нормализирање на состојбата

Септември 07, 2019

Поради голем дефект на водоводната  линија на улица „Климент Охридски“, има прекин во водоснабдувањето. Екипите на ЈКП Водовод се на терен и работат на санација на истиот и нормализирање на состојбата, информираат од ЈКП Водовод Битола.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани