Webp.net gifmaker

ЈП „Пазари“ ќе ја менува дограмата на дуќаните во Градскиот пазар во Битола

Ноември 07, 2019

Дуќаните во Градскиот пазар во Битола ќе добијат нов лик со смена на нова дограма.

-Јавното претпријатие „Пазари“ распиша тендер за промена на дограмата на дуќаните во Градскиот пазар. Лошите слики на распаднати врати и прозорци ќе бидат минато.
Деловниот простор ќе добие нов лик.
Вкупната инвестиција ќе биди реализирана со сопствени средства, вели Владе Атанасовски директор на ЈП „Пазари“-Битола.

74229593 1021922238158760 3993969154603352064 n

73413114 1021922278158756 784897134380974080 n

73472488 1021922304825420 4683716910653636608 n

 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани