Webp.net gifmaker

Земјотрес почувствуван попладнево во Битолско

Ноември 12, 2019

Земјотрес со магнитуда од 3,3 степени е почувствуван во Битола и околината во  15 часот и 27 минути.

Јачината на земјотресот е 4 степени според Европската макросеизмичка сала

Епицентарот е на 27 километри јужно од Новаци, односно 6 км источно од Лерин, Грција
 
 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани