Webp.net gifmaker

Касапов реизбран да ги води битолските либералдемократи

Ноември 28, 2019

Александар Касапов  е реизбран на функцијата претседател на општинската организација на Либерал-демократската партија во Битола. На 7-то изборно собрание на Либерално-демократската партија-Битола што викендов се одржа во Битола Касапов ја доби максималната поддршка да продолжи да раководи со партијата во Битола. За Апла.мк Касапов вели партијата ќе продолжи со транспарентно,чесно и  одговорно.

ЛДП  е партија со најдолг стаж во опозиција, за време на Шарената револуција во протестите, но и со свои говорници на истата.

Преку своите советници во Советот, активности на социјалните мрежи и редови прес конференции беше дел од коалицијата која успеа да ја порази погубната политика на ВМРО и Владимир Талески. После парламентарните и локалните избори ЛДП стана дел од централната и локалната власт. Кадрите на ЛДП кои раководеле и раководат со институциите , чесно и поштено, посветено ја извршуваат својата функција. Транспарентното работење на кадрите на ЛДП било и  ќе биде одлика на ЛДП и во наредниот париод, изјави Александар Касапов, претседател на ОО на ЛДП во Битола   

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани