Webp.net gifmaker

Времето во Битола постудено со дожд

Декември 11, 2019

Времето денеска променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места врнежи од снег, особено претпладне. Дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Утринската температура се движеше од минус два до шест, а дневната од еден до девет степени.

Во Битола денеска највисоката температура ќе достигне до 6 степени.

Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок кон крајот на денот и во сабота се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани