Webp.net gifmaker

Ветерот го исчисти воздухот од опасните ПМ 10 честички

Декември 22, 2019

Времето денеска променливо облачно, попладне со врнежи од дожд претежно во западните делови. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Попладне во Битола врнежите локално ќе бидат пообилни (над 25л/м2) и поројни во форма на невреме. Ќе дува засилен јужен ветер (локално со брзина над 70 км/час), стои во предупредувањето на Уравата за хидрометеоролошки работи.

Во Битола температурите ќе се движат од 7 до 14 степени.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани