Webp.net gifmaker

„Полицијата и граѓаните“ заедно и за Водици

Јануари 19, 2020

Превентивна активност по претходно изготвен план на Отсекот за превенција при СВР-Битола а во рамките на проектот „Полицијата и граѓаните заедно“ беше спроведен денеска во три верски објекти во Битола.

-Денес на овој голем христијански празник- Водици, СВР Битола , Отсекот за превенција на три локации во верски објекти „Св, Недела“, „Св. Богодорица“, и „Св.Димитриј“ делеше флаери како дел од превентивна активност во соработка со Црвен крст Битола како и ученици од гимназијата „Таки Даскало“, вели портпаролот на СВР Битола Сања Стаматова.  

качо 2

качо 1

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани