Webp.net gifmaker

Нема трудници меѓу лицата во карантин, одговори Филипче на прашање на Апла.мк

Март 25, 2020

Меѓу лицата кои досега се ставени во корантин, а доаѓаат од странство нема трудници. Доколку се појави бремена жена која треба да биде сместена во карантин за секој случај ќе се делува индивидуално во консултација со гинеколог, рече министерот за здравство Венко Филипче на прашање поставено д Апла.мк. Прашањето беше поставено од читатели на нашиот портал. 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани