Webp.net gifmaker

Некогашната Бела фонтана дел од атрактивна изложба во Завод и музеј

Јануари 24, 2018

Некогашната таканаречена Бела фонтана, која беше урната од страна на претходната локална власт, ќе биде дел од новата атрактивна изложба што ќе биде отворена денес во 12 часот во битолскиот Завод и музеј. Изложбата го носи името „Граѓански иновативни скулптури“- 4Д виртуелна урбана уметност и ќе се одржи во Малата сала во Заводот.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани