Webp.net gifmaker

Можно е пожарот да избувнал од вклучена греалка

Јануари 29, 2018

Од Противпожарната единица во Битола се сомневаат дека пожарот што утрово настанал во куќа на улица „Девеани“, а во кој изгореа мајка и 17-годишен син, можно е да бил предизвикан од вклучено грејно тело.Но сепак, точните причини ќе треба да се утврдат.

 

„Во четири часот утрово добивме дојава за пожар и испративме две возила со пет пожарникари. Но, веќе покривот беше паднат врз собите. Кога го изгаснавме огнот, го најдовме прво телото на момчето, а околу 8 часот утрово го пронајдовме и телото на мајката. Се сомневам дека во текот на ноќта било оставено грејно тело, можеби електрична греалка, но точната причина за пожарот останува да ја каже полицијата“, рече Костадин Поповски, командир на Противпожарната единица во Битола.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани