Февруари 22, 2018

Целосна забрана за сообраќај на патот Битола-Ресен

Февруари 13, 2018 209
интернет интернет

Врнежите од снег попладнево предизвикаа проблеми во сообраќајот на повеќе патни правци, а во моментот според известувањето од АМСМ, во целосен прекин е сообраќајот на патот Битола-Ресен.  

АМСМ  известува дека  покрај забраната  за движење на тешки товарни возила, од 18,45 часот воведена е забрана и за патнички моторни возила преку планинскиот превој Ѓавато.

Попладнево околу 16 часот на овој патен правец имаше сообраќајна несреќа, заради што сообраќајот беше во прекин до 17,30,  но кусо време откако  патот  беше отворен, воведена е целосна забрана за сите возила.

Патници тврдат дека има застој заради излизгани камиони и автомобили. 

Целосно е во прекин и патниот правец Маврово-Дебар, поради лавина на патот, информираат од АМСМ. 

lavina

 

Muzej baner 336

grne

28166921 1847625648592803 5615957191440807278 n

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2017 АПЛА.мк. Сите права се задржани