Webp.net gifmaker

Сончево и топло време, нови врнежи кон крајот на неделата

Април 08, 2018

Времето денеска ќе биде сончево и  топло, а температурата во Битола ќе достигне до 23 степени.

И во понеделник ќе преовладува сончево време и температури од 18 до 24 степени, а краткотрајно наоблачувње со услови за слаб локален дожд ќе има во попладневните часови.

На крајот од работната недела ќе има ново поголемо наоблачување со услови за пороен дожд и ретки грмежи

IMG 20180408 112434

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани