Webp.net gifmaker

Сообраќајна несреќа во близина на клучката

Април 10, 2018

Едно лице е повредено во сообраќајната незгода што попладнево се случи во близина на кукуречанската клучка. При судир на камион, сопственост на "Македонија пат"  и автомобил марка "форд ескорд", со повреди се здобил возачот на автомобилот, а неговиот сопатник и возачот на камионот минале без повреди, информираат од СВР Битола.

63 годишниот возач е префрлен во битолската болница.

По извршениот увид, сообраќајот на патот кој беше затворен, сега е нормализиран.

IMG a67294481850827f2062ad3a9ebc786f V

 

 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани