Webp.net gifmaker

Дополнителниот министер за земјоделство во техмчката Влада, Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ, денеска го посети Пелагонискиот регион и во изјава за медиумите рече дека поради лошите политики на оваа власт земјоделците се без сигурна егзистенција.

Денеска во Битола традиционално беше одбележан Денот на руската дипломатија, а на Рускиот крст во Градскиот парк делегации на Амбасадата на Руската Федерација, Општина Битола, почесните конзули, Сојузот на борци и други невладини здруженија положија свежо цвеќе, по повод 117 годишнината од смртта на рускиот конзул и диломат Александар Ростковски.

Времето утре ќе биде променливо облачно и студено до сончеви периоди, а минималната температура во Битола ќе се спушти до -9 степени.

Од сабота метеоролозите најавуваат стабилно време со постепен пораст на дневната температура

FB IMG 1581001577710

Страница 1 од 52

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани