Webp.net gifmaker

„Оние кои се најодговрни за состојбата во која што ни ја оставија Битола, урнисана и ограбена, денеска ќе дојдат на разговори со битолчани“, рече денеска на прес конференција Жаклина Нуамовска, советник од СДСМ и секретар на општинската организација на партијата, по најавата дека Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ на Широк Сокак ќе разговараат со граѓаните за обнова на Битола.

Рехабилитацијата на дел од патот Битола-Демир Хисар е  завршена, а за оваа делница во должина од 10 километри, потрошени се 1 милион евра. Градежните работи траеа 8 месеци

Последното објавеното видео на италијанскиот медиум во ниеден момент не укажаува ниту на директна, ниту на индиректна вмешаност на премиерот Зоран Заев во случајот „Рекет“, но, станува јасно дека единствена цел на овие снимки е токму тој да биде дискредитиран, рече на денешаната прес конференција Борче Корлевски, од СДСМ-Битола. Од партијата повикуваат надлежните да ја забрзаат истрагата и секој кој е вмешан да одговара.

Бегалецот Мицкоски, кој вчера побегна од лидерска средба, поучен од неговиот ментор – бегалецот Груевски, како ноќна птица долета во Битола за да слави роденден на ненародна партија која наместо народните, во прв план ги става личните интереси, обвини на денешната прес конференција Борче Корлевски , портпарол на СДСМ -Битола.

Ова лето за СДСМ ќе биде работно! СДСМ останува да биде секој ден на терен рамо до рамо со граѓаните, да се презентира веќе сработеното, но и да ги слушнеме нивните потреби, се со цел уште позасилено да работиме на реализација на централните и локалните програми, најави Борче Корлевски, портпарол на Општинската организација на СДСМ во Битола.

Страница 1 од 8

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани