Webp.net gifmaker

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Претпладнето сеуште ќе има повремени врнежи од снег во источните делови.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во Битола минималната температура ќе биде -2 а максималната 4 степени.

До 17 часот денеска во Битола наврнале 38 цм снег

Под влијание на влажен и студен воздушен бран утре ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат обилни (над 25 л/м2).

Денес и утре ќе се има претежно облачно време со повремени врнежи од снег.

Времето утре ќе биде променливо облачно и студено до сончеви периоди, а минималната температура во Битола ќе се спушти до -9 степени.

Од сабота метеоролозите најавуваат стабилно време со постепен пораст на дневната температура

FB IMG 1581001577710

Времето денеска променливо облачно, попладне со врнежи од дожд претежно во западните делови. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Попладне во Битола врнежите локално ќе бидат пообилни (над 25л/м2) и поројни во форма на невреме. Ќе дува засилен јужен ветер (локално со брзина над 70 км/час), стои во предупредувањето на Уравата за хидрометеоролошки работи.

Во Битола температурите ќе се движат од 7 до 14 степени.

Страница 1 од 6

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани