Webp.net gifmaker

Совозач на пијан возач кој управувал со нерегистрирано возило, физички  го нападнал полицаецот кој го запрел автомобилот поради контрола. Настанот се случил во неделата, на 15 декември, утрото после 2 часот на  крстосницата од ул.„Никола Тесла“ и бул.„1-ви Мај“ во Битола.

По повод Денот на жената- 8 ми Март, Отсекот за превенција заедно со Полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола, денес на повеќе локации низ градот спроведе Сообраќајно воспитна акција со која беа опфатени возачи од понежен пол и пешаци кои правилно ја преминуваат улицата на пешачки премин. 
На совесните учеснички во сообраќајот полицајците им подарија цвеќиња по повод Меѓународниот ден на жената. 

53588190 269417820650156 5705266635670028288 n

53684088 261354541407443 3255072039085539328 n

53820937 294804471427538 2665823781867487232 n

Полицајка  од Полициска станица Битола, вчера попладне била физчки и вераблно нападната од млада девојка откако и побарала документи за идентификација, информираат од СВР Битола.

Битолската полиција излезе со препораки и совети до матурантите за безбедно прославување на матурските забави

Страница 1 од 3

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани