Август 23, 2019

Street gif

Денес

Елизабета Наумовска, актуелен директор на СОУ „Таки Даскало“  од Битола ќе биде новиот заменик министер за образование. Ова го најави претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев,  вечерва по седницта…
Рeшавањето на сообраќајните проблеми во градот е комплексен процес во кој треба да бидат вклучени сите релевантни фактори, со цел да се изнајдат решенија, функционални за жителите на Битола. Ова…
 Платите на вработените во основното, средното и високото образование ќе се зголемат  за 5% почнувајќи од исплатата за септември 2019 година.
Среда  (21 август) во Центарот за култура во Битола со почеток во 20 часот ќе се одржи манифестацијата „Незаборав“ која по деветти пат ја организира битолскиот продуцент Панде Димитровски. Оваа…
Започна санација на паркинг просторот кај Спортската сала „Боро Чурлевски“ -Битола, што ја  изведуваат екипи на КЈП Нискоградба Битола. -Решаваме уште еден долгогодишен проблем во Битола, велат од ЈКП Нискоградба.…
Хеликоптер денеска после пладне ја налетуваше Битолската тврдина- Џепането и ридот над поранешната битолска касарна.
Современо противпожарно возило и 10 интервентни комплети за ТППЕ Прилеп се набавени преку проектот: "Јакнење на капацитетите на територијалните противпожарни единици во Пелагонискиот регион" за противпожарната единица во Прилеп. Овој…
Страница 1 од 124

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани