Webp.net gifmaker

Денес

Трудот со шифра „SHARP“ на авторите Дејан Томски и Мила Ролиќ е избраниот труд од петте конкурсни трудови, кои пристигнаа на распишаниот конкурс за избор на решение за редизајнирање на…
Брачниот пар Катерина и Воислав Вујиќ, членови на невладината организација ЦЕТ платформа, се дел од проектот „Европа на вашит праг“ кој веќе една година се реализира со европски пари, а…
Крушево се подготвува за одбележување на уште еден роденден на Тоше Проески со пригодна програма во спомен куќата „Тодор Проески“ на 25 јануари со почеток во 12 часот. Во рамки…
Светиот крст во водите на реката Шемница во битолското село Црно Буки го фати 26-годишниот Роберт Тасевски, нашинец од Шведска. Момчето по татко води потекло од Црно Буки, а со…
Страница 1 од 166

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани