Webp.net gifmaker

Денес

Ударните дупки на коловозите низ градот, кои неодмна беа пополнети со песок, деновиве се асфалтираат.
Руската принцеза Александра Наришкина ја водела руската болница во реонот на мариовското село Скочивир за време на Солунскиот фронт. Ова е запишано на информативните паноа прикачени крај селото кои содржат…
Во  Битола краткотраен пороен дожд и темни облаци. Во исто време, на запад, сонце на заоѓање го грее Потпелистерието
Од кредитот за изградба на улици во поранешната касарна што го подигна бившата локална власт во висина од 2 и пол милиони евра, сега останале пари, па новата локална власт…
До крајот на летово АД ЕЛЕМ ќе поднесе барање за добивање А-интегрирана еколошка дозвола за РЕК Битола, најави денеска генералниот директор на Електрани на Македонија, Драган Миновски.
Советниците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ со коалиционите партнери, ја напуштија денешната седницата на Совет, изразувајќи го револтот од договорот за промена на името.
Општина Битола преку соопштение ги демантира гласините што се појавија во јавноста последниве денови, дека постои иницијатива за измена на ДУП поради изградба камп на бегалци и ги оценува како…
Под влијание на циклонот Силвија, битолскиот регион вечерва го зафати големо невреме проследено со силен дожд и грмежи, а метеоролозите  најавуваат дека нестабилно време ќе има до крајот на неделата.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани