Webp.net gifmaker

Денес

Македонско научно друштво-Битола во Универзитетската библиотека „Св. Климент Охридски“ приреди промоција на книгата „Современ менаџмент на системот за заштита и спасување“ чиј автор е д-р Менде Солунчевски, професор на Воената…
Претседателот на ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, генералниот секретар на РФМ, Филип Милошевски и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, денес, пред почетокот на ракометниот куп…
Меморандум за соработка помеѓу Општина Битола и Младинскиот културен центар беше потпишан денеска, а МКЦ имаше презентација на иницијативата за формирање на Локален совет за волонтерство. Оваа иницијатива е дел…
Техничкото училиште од Битола и компанијата ДОО Логинг електроникс –Скопје потпишаа меморандум за соработка поврзана  со едукацијата  на учениците од ова средно училиште.  Меморандумот го потпишаа Златко Крстевски, генерален менаџер…
Битолската полиција излезе со препораки и совети до матурантите за безбедно прославување на матурските забави
Битолчанката Симеона Стерјева од Основното училиште „Гоце Делчев“ е единствената ученичка од Македонија која успеа да се пласира меѓу победниците на светскиот натпревар по англиски јазик „Hippo 2018“ што деновиве…
Францускиот амбасадор Кристиан Тимоние при денешната посета на Општина Новаци рече дека тука има спомени кои му лежат на срце и дека чувствува оти ова место има дел и од…
Новиот  локален лидер на ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Иванчо Тошевски го избра тимот со кој ќе работи во следните години. Формиран  е  новиот општински комитет на ВМРО- ДПМНЕ во Битола и…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани