Webp.net gifmaker

Денес

Во јуни ни еден ден немало пречекорување на среднодневните гранични вредности на ПМ 10 честичките во воздухот во Битола, покажуваат резултатите од мерењата објавени на интернет страницата на Министерството за…
Членови на ВМРО-ДПМНЕ во Битола, вечерва  во седиштето на партијата прославија 28 години Општински комитет  Битола. -Никогаш не е доста и никогаш не е доволно кога човек сака искрено и…
На денешен ден, 17 јули во  2016 година во Скопје, починал Трајче ГРУЈОСКИ, припадник на македонското националноослободително и комунистичко движење и учесник во Антифашистичката војна во Вардарскиот дел на Македонија.…
Битолската пожарна ќе се поднови со 16 дишни апарати, 42 специјални комбинезони за гаснење пожар на отворен простор, комплет со пожарникарски ракавици и чизми. Опремата се набавува во рамки на…
Нормализиран е сообраќајот на регионалниот пат Битола - Демир Хисар кај селото Лисолај каде се случи сообраќајна незгода во која загина едно лице.
Камион кој пренесува огревно дрво денеска се движеше по битолски Широк Сокак. Влезе во пешачката зона од локацијата„ Камен мост“, а откако ги растовари дрвата, излезе кај Офицерски дом. Камионот…
Во соработка со Сојуз на Борци од НОАВМ - Општински Одбор Битола во рамките на Битфест ќе се одржи промоција на книгата „ Нашето националистичко пијанство “ од Александар Литовски.…
Во рамките на Битолското културно лето „Бит Фест“, во Културниот центар Магаза, беше отворена изложбата на копаничарското ателје „Пердика“.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани