Webp.net gifmaker

Денес

Битола е лидер во државата по негативниот природен прираст на населението во третотот тримесечје од оваа година, а се поголем е и бројот на разводи
Сојузот на борци од Битола и граѓаните продолжувачи  денеска  положија цвеќе пред спомен-бистата на Јосип Броз Тито на Широк Сокак,  по повод некогашниот најголем државен празник во поранешна Југославија- 29…
Во 1943 г. во градот Јајце, Босна и Херцеговина, се одржало  ВТОРО ЗАСЕДАНИЕ НА АНТИФАШИСТИЧКОТО СОБРАНИЕ (ВЕЌЕ) НА НАРОДНОТО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЈУГОСЛАВИЈА (АВНОЈ). АВНОЈ бил највисоко политичко и претставничко тело…
Објавата на лидерот на  ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на неговиот ФБ профил, со кој тој ги повикува граѓаните „да излезат на протест пред Основниот суд во Скопје и да се спротистават…
  Академијата за боречки вештини “ЗА НЕД ДО” на 6-тиот интернационален шампионат во боречки вештини и 10-тиот традиционален сегрчки шампионат во боречки вештини “Мигдониа” 2017-та кои се одржаа во Солун на…
Вработените од Управата за јавни приходи по повод верскиот празник Свети Матеј, познат како Денот на даночниците, ја покажаа својата хуманост донирајќи пелени и средства за хигиена во Домот за…
Санација и реконструкција на патниот правец од Битола за грчка граница,  на оној од Битола за Новаци и санација на влезот од страната на Прилеп,  како проекти се вклучени во…
Итна санација на покривот на Сарајот во Ресен, констаирал министерот за култура, Роберт Алаѓозовски,  при денешната посета на овој објект, што е едно од најзначајните културни наследства во неокласичен  стил, изграден…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани