Webp.net gifmaker

Денес

Продолжува работната акција насловена како „Сите за Копанки, Копанки за сите“ со цел обнова на планинарскиот дом што изгоре пред пет години. Планинарско-спортскиот клуб „Пелистер“ кој ја отпочна иницијативата за…
Култниот белградски алтернативен рок бенд „С.А.Р.С.“ го преполна плоштадот Гоце Делчев во Битола. Публиката ужива во нивните хитови. Бендот настапи вечерва во рамки на 17-то издание на фестивалот „Битола отворен…
Заврши првиот дел од проектот за подобрување на состојбата со снабдување на електрична енергија на ромското население во населбата Баир. Инвестирани се 2,5 милиони денари, при што се поставени нови…
Битола е подготвена за големиот  музички концерт што ќе се одржи утре вечер  под отворено небо, на плоштадот Гоце Делчев со почеток во 21.00 часот. Бендовите “С.А.Р.С”, „THE PRODIGY live…
Времтот денеска е облачно и свежо со врнежи од дожд, кои попладнево и во текот на ноќта ќе бидат пообилни и поинтензивни, а ќе дува умерен северен ветер, најавуваат од…
Младински предизвик на фестивалот „Битола отворен град 2018“. Битолчани имаат можност да освојат три бесплатни влезници за познатиот европски музички фестивал EXIT 2018 што од  12 до 15 јули се одржува…
Центарот за стратегиски истражувања на МАНУ и Македонско научно друштво-Битола денес потпишаа меморандум за научна соработка во областа на науките и уметностите.
Во четврток на 28 јуни ќе се спроведе вториот уписен рок за учениците во средните училишта каде останаа  слободни места по првиот упис кој беше на 18 и 19 јуни.…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани