Webp.net gifmaker

Денес

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ, денеска на конституирањето на новиот состав на Советот на Општина Битола   гласаа против предлогот Валентин Груевски да биде новиот претседател на Советот. Без аргументи  и неиздржани критики,…
Конституиран е новиот Совет на општина Битола. Сите членови денес ги  потпишаа свечените изјави дека правата и должностите како советници ќе ги вршат совесно почитувајќи го Уставот, законите, прописите на…
Доскорешниот градоначалник на Општина Битола, Владимир Талески денеска, после  речиси 13 години владеење, сам си замина од зградата на  општината. После примопредавањето на градоначалничкиот кабинет на новата градоначалничка Наташа Петровска,…
По подолг период од речиси една година, дел од новинарите денеска за првпат влегоа поканети во општина Битола, односно во градоначалничкиот кабинет.
Во општина Могила во вториот изборен круг силите ќе ги одмерат Јасмина Гулевска од коалицијата на СДСМ која претходно освои  1313 гласови или 35,31 проценти и Стевче Пивковски, независен кандидат…
Во последните пет години ТИКА реализираше 580 проекти во Македонија, вели Сабри Демири, советник на претседателот на Република Турција во интервјуто за МИА што го направи битолчанецот Мартин Николовски, македонски…
Македонија спаѓа во групата на делумно слободни земји и значајно е да се отворат дискусии за слободата, беше истакнато на Регионалната конференција на „Студенти за слобода“која денес се одржа на…
На социјалните мрежи објавено е видео од настанот кога пред неколку недели досегашниот градоначалник Владимир Талески беше посипан со пари наречени Транспортерки во свечената сала на општина Битола. Герила акцијата…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани