Webp.net gifmaker

Денес

По речиси 5 години откако до темел изоре планинарскиот дом Копанки на Пелистер и по безброј најави и ветувања од битолската локална власт за негова обнова, сега, во предизборието, повторно…
Државата води преговори и во последна фаза се подготовките за евтин кредит или можеби грант од јапонската агенција Џајка во соработка со компанијата Митцубиши за вложувања во производството на РЕК…
ВМРО -НП ВО БИТОЛА  ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ЌЕ ЈА ПОДДРЖИ НАТАША ПЕТРОВСКА ОД СДСМ
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерашниот говор на митингот во Битола го започна заблагодарувајќи му се на како што рече „досегашниот градоначалник Владе Талески , на неговиот тим, енергија ,работа…
Во лажните вести за населување на мигранти во Битола, не верува ниту членството на ВМРО-ДПМНЕ, регираа денеска од СДСМ, одговарајќи на прашањата што секојдневно ги поставуваат на прес конференции од…
Во изборната кампања за претстојните локлани избори, ВМРО-ДПМНЕ во Битола, најавува нови инвестиции во битолските основни и средни училишта, но не ги споменуваат долговите во кои со години тонат училиштата,…
Светиот Некатриј -заштитникот на Битола не доби храм во својот град, иако битолскиот градоначалник Владимир Талески тоа го вети пред четири години. Ветувањето дека во срцето на градот ќе никне…
Битолскиот градоначалник, Владимир Талески, неколку години назад не собра храброст да се појави пред  Советот на Општина Битола и да даде отчет пред советниците, како се трошат парите на битотолчани.…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани