Webp.net gifmaker

Денес

По убавото  време и невообичаено високите температури  за овој период од годината, метеоролозите од утре најавуваат снег.
Водостопанското претпријатие „Битолско поле“ од денес има нов директор. На чело на претпријатието е назначен Стојан Георгиевски. Пред оваа фирма престојат многу предизвици во одржувањето на каналската мрежа и речните…
  Од Клиничката болница информираат дека на Ургентното одделение во текот на ноќта имало напорна ноќ, со 60 прегледи на пациенти. 10 од нив биле во алкохолизирана состојба. 
Координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Борче Димитровски, денеска објави ФБ статус со кој го обвини Васко Ковачевски од СДСМ, дека како директор на РЕК Битола, отпуштил 133 луѓе ангажирани во…
АД ЕЛЕМ  донираше прочистувачи за воздух за неколку градинки и училишта во Скопје, Битола, Новаци и Кичево и болничка опрема за Клиничкиот центар во Битола во висина од 40.000 евра.
Сет краткорочни мерки за намалување на аерозагадувањето во Битола, меѓу кои набавка на еколошки билборди и субвенционирање на печки на пелети, по третпат предложи опозициската ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница на…
  Два дена по ред концентрацијата на загадувачките материи  во Битола е над дозволените граници на двете мерни станици, Битола 1 и Битола 2, со што надминат е прагот на…
  Времето утре ќе биде стабилно и релативно топло со појава на магла по одделни котлини. Минималната температура во Битола ќе биде -3, а максималната 8 степени.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани