Webp.net gifmaker

Денес

  Два дена по ред концентрацијата на загадувачките материи  во Битола е над дозволените граници на двете мерни станици, Битола 1 и Битола 2, со што надминат е прагот на…
  Времето утре ќе биде стабилно и релативно топло со појава на магла по одделни котлини. Минималната температура во Битола ќе биде -3, а максималната 8 степени.
За безбедно прославување на Новогодишните и Божиќни празници, Секторот за внатрешни работи Битола, ви препорачува да ги почитувате следните совети:
Битолското здружение на Хрвати од Македонија, вечерва го организира традиционалниот Божиќен концерт на кој годинава ќе учествуваат младинскиот женски хор на КУД „Стив Наумов“-Битола и членови на Заедницата на хрвати…
Со мнозинство гласови на советниците во Советот на Општина Битола,  за командир на Полициската  станица од општа надлежност  во Битола, денеска е избран Драганчо Велевски.
  На 25 декември во 1923 година, во Битола е родена Естреја ОВАДИЈА-Мара, припадник на македонското националноослободително и комунистичко движење и учесник во Антифашистичката војна во Вардарскиот дел на Македонија.
Сопствениците на кафулињата ќе мора да ги отсранат најлоните и другите матријали со кои е ограден просторот пред угостителските објекти на битолски Широк Сокак и да постават унифицирана ограда.
Финансиските планови за работа во 2018 година на јавните претпријатија „Комуналец“ и „Водовод“ беа изгласани со мнозинство гласови во битолскиот Совет, а на останатите како „Нискоградба“, „Пазари“, „Жабени“ и ЈП…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани