Февруари 24, 2018

Денес

Кандидатката за градоначалник од СДСМ, Наташа Петровска, вчера и практично ја покажа својата заложба за почиста Битола. Таа на велосипед им се приклучи на граѓаните учесници во вело турата низ…
Ниту во стратегијата за реформи на правосудниот систем, ниту во извештајот на Прибе, не се препорачува генерален реизбор на судиите, туку се препорачува евентуално доколку некои судиите пограшиле и ја…
Без говорница и бина, на неформална средба со  битолски дијалект, на која  се зборуваше за најгорливите проблеми на битолчани, и се нудеа конкретни решенија и проекти. Вака звучеше вечерва свечената…
Законот за работни односи, даноците, царините , живитната средина и Законот за заштита при работа, се посочени како проблеми во работата на малите и средни претпријатија и не само тоа…
Делегација на АД „ Македонска пошта“ предводена од генералниот директор Фадис Реџепи престојува во Љубљана  во Словенија во работна посета. Потпишан е меморандум за соработка помеѓу„ Македонска пошта“ и „Словенечка…
Вчерва во 20.30 часот на плоштадот Магнолија, Социјалдемократскиот сојуз и коалиционите партнери ќе одржат голем народен митинг со кој ја започнуваат  изборната кампања токму од Битола.
Ќе успее ли актуелната Влада да го заврши проектот за изградба на пруга од Битола до Кремница во должина од 17 километри, што во повеќе изборни циклуси, локални и парламентарни,…
Дејан Трајковски од Битола има 26 години, магистер е по правни науки и е невработен. Четири години е активен барател на работа,  но со досегашните мерки за вработување не успел…

Muzej baner 336

grne

28166921 1847625648592803 5615957191440807278 n

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2017 АПЛА.мк. Сите права се задржани