Октомври 18, 2018

Денес

Смена во Здружението на пензионери во Битола,  на местото на досегашниот претседател Томе Илиоски, доаѓа Томе Димитровски, а примопредавањето на функцијата се случило утрово, без проблеми и со подадена рака,…
  Утре вечер во битолскиот културен центар „Магаза“ во рамки на ИФФК „Браќа Манаки“, Кинотека на Македонија ќе приреди изложба и филмски проекции со кои се одбележува 60- годишнината од…
Во рамките на проектот #ЗНАЕШШТО кој го води Демокраси Лаб на национално ниво, денеска во соработка со  МКЦ Битола  се одржа дебата  на тема заштита на животната средина  и можностите…
Денес попладне облачноста ќе се зголемува, особено во западниот дел од земјава, каде ќе има услови за краткотраен дожд.
Многу малку е експлоатиран вториот дел од договорот со Грција кој ги отвора сите перспетиви на соработка со нашиот јужен сосед, рече премиерот Зоран Заев на трибината за економскиот просперитет…
Министерот за надворешни работи Никола Димитров денес се сретна со претставниците на конзуларниот дипломатски кор во Битола. Тој уште синоќа на свеченото отворање ја најави средбата велејќи  „за мене е…
Битола вчера вечер беше центар на филмскиот свет. Филмската дива Клаудија Кардинале со својата непосредност и срдечност ја фрли филмската магија врз присутните. За разлика од други големи филмски ѕвезди…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2017 АПЛА.мк. Сите права се задржани