Февруари 20, 2019

Денес

Од утре метеоролозите најавуваат  обилни снежни врнежи, кои  ќе  фомрмираат нова  снежна покривка. Од ЈП „Нискоградба“-Битола  велат дека се подготвени за новиот снежен бран и  апелираат граѓаните кои  живеат во…
Паркинзите низ градот се затрупани со снег, возилата нема каде да се остават , а  „Градски паркинзи“-ДООЕЛ - наплаќаат за паркирање, ова се реакциите на битолчани до апла.мк и на…
Утре ќе преовладува сончево и студено време со мала до умерена облачност. Утрото ќе биде ведро и студено со многу ниски температури, кои во целата земја ќе се спуштат под…
Едно лице загина,  а четири  се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случи на патот Битола-Ресен  кај месноста викана „Чешми“.
Најстуденото утро во Македонија денеска го имаа битолчани  со температура што се спушти до минус 21 степен. Времето утрово е умерено до значително облачно и многу студено. Локално во северните…
Кога снежната покривка на Пелистер достигнува и до еден метар, прихраната е  добредојдена за дивечот. Фотографите  од овие срни на хранилишта е направена денеска со системот за мониторинг на крупниот…
Стартот  на новата скијачка сезона во ски центарот Нижеполе се отвора  вечерва со  ноќно скијање од  19 до 22 часот. Терените за ск­и­­јање се целосно подготвени, ски-патеките се исчистени и…
„Нискоградба“ со отворен   телефон ги повикува  граѓаните  доколку имаат проблеми со снегот на улиците од прв и втор приоритет, но и според потребите да се јават во ова јавно претпријатие…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани