Октомври 18, 2018

Денес

Оваа среда „Бимилк“ повторно израдува дел од своите потрошувачи со бесплатен доручек. Овој пат доручекот се состоеше од житарки и кисело млеко „Баланс +“. Житарките во комбинација со пробиотски оброк…
Македонската актерска  легенда Милица Стојановска е лауреат на наградата „Голема ѕвезда“,која ја доделува Друштвото на филмските професионалци на Македонија. Игор Иванов Изи рече дека ова е реалативно нова награда и…
РЕК Битола во текот на денот планирано ќе го исклучи првиот Блок од електроенергетскиот систем, поради проверки и отстранување на помали дефекти, информираат од комбинатот „Планираното исклучување се прави поради…
Во организација на Општинскиот одбор на Сојузот на борци од Битола и граѓаните продолжувачи, денеска беше одбележана 76 годишнината од смртта на Стив Наумов и Мите Богоевски, а по тој…
Јавното претпријатие „Пазари“, во делот на активностите на подобрувањето на условите во градскиот пазар, осовремени уште еден дел, кој се наоѓа во непосредна близина на Кам маркетот. Во текот на…
Блок 2 на Термоелектраната “Битола” денес повторно е ставен во функција, по 47 дена редовен ремонт. Во утринските часови, постројката беше синхронизирана со македонскиот електроенергетски систем и ги испорача првите…
Молк од Општина Демир Хисар, градоначалникот Марјанчо Стојановски и од раководството на ОУ „Гоце Делечев“ во истоимената општина. По објавената снимка од вчера на која градоначалникот Стојановски им се заканува…
Здружениетo за земјоделци „Современо Земјоделство“ ја организира најголемата манифестација во областа на земјоделството „Избор на најуспешни во областа на земјоделството за 2018 година“. Изборот ќе се одржи во ресторан „Вавилон“…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2017 АПЛА.мк. Сите права се задржани