Неофицијални податоци, СДСМ во водство

Октомври 15, 2017
Фото гласање Фото гласање

Според информации од ОО на СДСМ, од обработени гласови од 38 избирачки места, СДСМ е во водство. 

 

Во 38 избирачки места за Наташа Петровска гласале 5047 битолчани, а за Зоран Илиоски 2860. 
За советничката листа на СДСМ гласале 3980 битолчани, а за листата на ВМРО ДПМНЕ 2890 битолчани. .
 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани