Street gif

Битолчани одговорија на апелот од „Нискоградба“

Јануари 08, 2019

Алал- Апелот на Јавното претпријатие „Нискоградба“ допре до битолчани. Жителите од централното градско јадро, во делот околу Библиотеката, попладнево ги тргнаа паркираните возила, за комуналните служби утре да можат непречено да работат на чистење на улиците од снегот. Останува да се види дали повикот упатен од ЈП „Нискоградба“ ќе го послушаат и битолчаните во другите делови од градот.

49335468 1197299950421477 5235950048793067520 n

49693388 603422750091608 4299768996422483968 n

49808835 354855011962718 4657048698503561216 n

Ј’зк- Дел од возилата деновиве останаа паркирани низ градските улици и покрај обилните врнежи снег. Од „Нискоградба“ се пожалија дека им попречуваат во чистењето на коловозите и дека може да дојде до оштетување на паркираните коли, па замолија за поголема соработка со цел интервенциите да се извршат побрзо и побезбедно посебно поради најавите дека се очекува нов снежен бран.

49419761 319882331960734 2642278075366113280 n

 

50122809 221663062048618 6564056414635950080 n

455465

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани