Street gif

Водоснабдувањето во Битола се нормализира-дефектите отстранети рано изутринава

Јануари 12, 2019

Водоснабдувањето во Битола и околните населби се нормализира , потврдуваа од ЈКП „Водобод“-Битола. 
Четирите големи дефекти на цевки со поширок профил се отсранети до раните утрински часови од екипите на „Водовод“ кои со најтешок проблем се соочија при отстранување на дефектот кај населбата Кланица што траеше до пет часот изутрината.


Горан Козаров , директор на ЈКП „Водовод“ –Битола вели дека водоснабдувањето во градот е норализирано , и единствено останува за решавање на проблемот со водоснабдувањето во селото Меџитлија, каде се насочените екипите на претпријатието49719589 328134524703371 6425378590732320768 n

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани