Август 23, 2019

Street gif

Таблата со натписот „Република Северна Македонија “пристигна во царинската испостава на Меџитлија

Февруари 11, 2019

Таблата со натписот со новото име на нашата држава Република Северна Македонија пристигна за царинската испостава на граничниот премин Меџитлија, потврдија за апла.мк

вработени лица на овој граничен премин , но уште не се знае кога ќе биде поставена. Засега  не е дозволено фотографирање и снимање на таблата додека не се постави на соодветното место, бидејќи  се чека вербална нота од Република Грција дека се надминати сите пречки на деценискиот спор со името. По ова се очекува нотата да биде објавена во Службен весник, па ќе следува поставување на табли  на граничните премини Табановце, Богородица и Меџитлија.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани