Септември 19, 2019

Street gif

Спортската сала подготвена, Русите пристигнаа, се чека на спојувањето „Еурофарм Пелистер“

Септември 03, 2019

Спортската сала „Боро Чурлевски“во Битола го доби потребниот лик за Лигата на шампионите и Сеха лигата. Направено е осветлувањето, тоалетите, нов семафор, столчињата се нумерирани. Утре започнува Сеха лигата , а гостува рускиот клуб „Спартак Москва“, кој веќе два дена е во Битола.

Она што ги мачи битолчани и сите искрени љубители на ракометот е дали ќе дојде до спојување на клубовите „Еурофарм Работник “и „Пелистер“ и дали Битола ќе добие респектабилен тим. Нашите информации се дека целата процедура ќе се заврши до крајот на неделата, клубот ќе се преименува во „Еурофарм Пелистер“ и Битола пред полни трибини ќе дочека неколку ракометни гиганти.

Советот на Општина Битола претходно одржа две седници за прифаќање на платформата за ракометна Битола. Советот донесе неколу заклучоци и ја овласти градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска да ги преземе сите чекори за потпишување на договорот.

sala 4

sala 2

sala 1

70089115 2327361267518893 5036149544572682240 n

sala 5

69326467 392922011619234 3873805152301350912 n

sala 3

69927071 2608347115939816 8255832161240743936 n

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани